NABÓR DO ZESPOŁÓW TANECZNYCH RDC


Dlaczego warto tańczyć w zespole tanecznym?


Zespół taneczny daje to nam poczucie radości z przynależności do grupy, która realizuje konkretny cel... choreografię czy etiudę taneczną, która będzie prezentowana publiczności (nie koniecznie muszą to być od razu mistrzostwa świata). Dzięki zespołowi tanecznemu szybko się rozwiajmy ... na zajęciach oczywiście nie brakuje techniki i dyscypliny, ale dzięki doświadczonej kadrze nigdy się nie nudziemy, a materiał jest wykładany w sposób bardzo przyjazny i zabawny. Dzięki temu wzmacniamy nasze ciała i poprawiamy ich elastyczność, a poznając nowe elementy trenujemy je w coraz ciekawszych kombinacjach dzięki czemu zajęcia nie są tylko zestawem ćwiczeń ... MY NAPRAWDĘ TAŃCZYMY!

Dla nas zespół taneczny jest wspólnotą, wymaga odpowiedzialności za koleżankę czy kolegę, ale daje też pewność, że możemy liczyć na wsparcie.

Dla nas zespół taneczny to taka taneczna rodzina!

ZESPOŁY DZIECIĘCE


  • ZESPÓŁ ROYALKI - dedykowany dla dzieci w wieku 5-7 lat  (choć zdarzają się i 4 latki)

 

To dziecięcy zespół taneczny w którym dzieci uczą się podstaw tańca. Nie rezygnujemy z zabaw i animacji tanecznych ponieważ wiemy, że na zajęciach musi być totalnie super. Dzieki takiemu podejściu dzieci świetnie się bawią, a nauczyciel może skutecznie przekazywać swoją wiedzę i realizować zaplanowany program merytoryczny. Zazwyczaj dzieci trenują 2 razy w tygodniu ( co daje od 2 do 3 godzin zegarowych w tygodniu w zależności od oddziału ). 

 

  • ZESPÓŁ CRAZY - dedykowany dla dzieci w wieku 8-12 lat (technika jazz, modern, balet)

 

W tym zespole tanecznym ilość elementów technicznych do opanowania jest zdecydowanie większa niż w przypadku najmłodszego zespołu ROYALKI. Dzieci w tym wieku mają znacznie większe wymagania jeśli chodzi o taniec. Chcą ładnie skakać, dobrze krtęcić piruety oraz wykonywać spektakularne elementy półakrobatyczne. Nie rezygnujemy w tej grupie wiekowej z zabaw tanecznych czy koordynacji ruchowych bo na każdych zajęciach musi być totalnie super. Dzieci jednak coraz bardziej odnajdują cel w poprawnie wykonanych elementach i etap zabawy powoli schodzi na drugi plan. Bardziej stawiamy na porywającą muzykę i ciekawe kombinacje taneczne. Staramy się by dzieci w tym zespole trenowały minimum 2 razy w tygodniu, a zajęcia były rozszerzone o gimnastykę i motorykę.

 

  • ZESPÓŁ Monster KIDS - dedykowany dla dzieci w wieku 8-12 lat (styl street dance & hip-hop) - tylko oddział Opole

 

W tym zespole tanecznym ilość elementów technicznych i fundamentów street dance do opanowania jest zdecydowanie większa niż w przypadku najmłodszego zespołu ROYALKI. Dzieci w tym wieku mają znacznie większe wymagania jeśli chodzi o taniec. Chcą znać i odróżniać poszczególne kroki i elementy taneczne. Chcą dobrze zmieniać poziomy w tańcu i dobrze się obracać oraz wykonywać spektakularne elementy półakrobatyczne. Nie rezygnujemy w tej grupie wiekowej z zabaw tanecznych czy koordynacji ruchowych bo na każdych zajęciach musi być totalnie super. Dzieci jednak coraz bardziej odnajdują cel w poprawnie wykonanych elementach i etap zabawy powoli schodzi na drugi plan. Bardziej stawiamy na porywającą muzykę i ciekawe kombinacje taneczne. Staramy się by dzieci w tym zespole trenowały minimum 2 razy w tygodniu, a zajęcia były rozszerzone o gimnastykę i motorykę.

ZESPÓŁ MŁODZIEŻOWY


  • ZESPÓŁ RDC TEAM - dedykowany nastolatkom i młodzieży powyżej 13 roku życia (technika jazz, modern, balet) 


Młodzieżowy zespół taneczny realizuje zdecydowanie ambitniejsze projekty taneczne niż zespoły dziecięce, a ilość elementów technicznych i poziom ich zaawansowania zależy od umiejętności i poziomu zaawansowania grupy z którą się pracuje. Staramy się by realizowany projekt był w pełni zaakceptowany przez grupę bo tylko wtedy ma szansę na jej pełne zaangażowanie i powodzenie. Na zajęciach nauczyciel bardzo skrupulatnie tłumaczymy skąd bierze się ruch ... bo to ważne by zrozumieć, a nie tylko odtwarzać to co się widzi. Bardzo ważne dla nas jest to by cały czas pracować nad rozwojem umiejętności zespołu. Dobrze rozwinięta świadomość ciała oraz sprawność ruchowa owocuje coraz ciekawszymi i bardziej spektakularnymi choreografiami i kompozycjami tanecznymi.


Jeśli ktoś decyduje się by do nas dołączyć i z nami tańczyć to tylko dla tego, że bardzo tego chce się rozwijać i będzie ciężko na to pracować by tworzyć z nami jedność. DLatego nie dyskwalifikujemy osób na nieco niższym poziomie technicznym - chyba że jest to nowo tworzony zespół ... wtedy to nie ma znaczenia bo wszyscy startujemy od tego samego poziomu (np. oddział Kraków). Natomiast nie przyjmujemy do zespołu osób, które zostały po prostu zapisane przez swojego rodzica czy opiekuna. Zdecydowanie bardziej zależy nam na budowaniu świadomej i mądrej grupy, która będzie odpowiedzialna za siebie nawzajem... grupy, która zawsze będzie wspólnie i wytrwale pracować nad wytyczonymi przez siebie celami i projktami. Grupy, która będzie tworzyć taneczną wspólnotę.  

Zajęcia Otwarte oraz ZAPISY ODDZIAŁ KRAKÓW

Już 23 oraz 30 września 2019 o godzinie 19:00 - 20:00 serdecznie zapraszamy na PIERWSZE ZAJĘCIA TANECZNE zespołów tanecznych dla dzieci i młodzieży w nowych lokalizacjach Studia Tańca Royal Dance Center w Krakowie.

 

  • ZESPOŁY DZIECIĘCE - KSOS przy Al. Powstania Warszawskiego 6 (Sala nr 3)

 

Poniedziałki:

16:00-17:00 - Zespół Royalki dzieci 5-7 lat

17:00-18:00 - Zespół Crazy - dzieci 8-12 lat

 

Środy (od października):

16:00-17:00 - Zespół Royalki dzieci 5-7 lat

17:00-18:00 - Zespół Crazy - dzieci 8-12 lat

 

  • ZESPÓŁ MŁODZIEŻOWY RDC TEAM - KSOS przy F. Nullo 23 (Sala lustrzana)

 

Poniedziałki: 19:10-21:25

Środy (od października): 19:55-21:25

 

UWAGA!!!

W miesiącu WRZESIEŃ odbędą się tylko dwa spotkania w Poniedziałek 23 oraz 30 września 2019!

Od października spotykamy się również w środy.

 

Zajęcia Poniedziałkowe poprowadzi Pan Tomasz Nawrocki 

 

w przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 600 044 210

 

Serdecznie zapraszamy!

UWAGA! ODDZIAŁY OPOLE i GŁUBCZYCE


Zachęcamy do sprawdzenia naszego planu zajęć i kontakt z recepcją oddziału

TAŃCZ RAZEM Z NAMI!

WIDZIMY SIĘ NA PARKIECIE!