Radość Doświadczenie Celowość

TOMASZ NAWROCKI

WŁAŚCICIEL, CHOREOGRAF, KOMPOZYTOR I REŻYSER TAŃCA


Każdy z nas ma historię. Ale nie każdy z nas potrafi przekształcić pasję w profesjonalizm i inspirować innych w drodze do doskonałości. Poznaj Tomasza Nawrockiego - założyciela i duszę Studia Tańca Royal Dance Center. Postać wyjątkowa w świecie polskiego tańca. Jego taneczna droga, pełna pasji, determinacji i nieustannego dążenia do doskonałości, jest inspiracją dla wielu.

 

Historia Tomasza z tańcem rozpoczęła się dosyć późno bo w wieku 12 lat. Wtedy to został za namową siostry Izabeli jego mama zapisała go do zespołu tańca towarszykiego w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Choć początkowo był sceptycznie nastawiony do tańca, to już wkrótce pasja ta stała się nieodłączną częścią jego życia. Jego pierwszym nauczycielem i mentorem został Pan Roman Filus.

 

Tomasz nigdy nie zadowalał się jednym stylem. Jego ciekawość artystyczna skłoniła go do eksploracji różnych form tańca - od tańca towarzyskiego począwszy po przez balet, break dance, jazz, modern aż po salsę i rock’n’rolla. Każda z technik i styli tańca wnosiła coś wyjątkowego do jego techniki i ekspresji.  Choć jego droga była pełna zakrętów, to jego wszechstronność stała się podstawą do stworzenia unikalnego podejścia do świata tańca, łączącego technikę z emocjami, tradycję z nowoczesnością.

 

Dążenie do doskonałości skłoniło Tomasza do poszerzenia swojego wykształcenia tanecznego. Ukończył dwa państwowe kwalifikacyjne kursy instruktorskie - w tańcu współczesnym (2002-2004) i jazzowym (2011-2013). Na tych kursach  zdobywał umiejętności pedagogiczne i merytoryczne pod okiem takich pedagogów i trenerów jak: Piotr Galiński (Taniec Jazzowy), Leszek Bzdyl (Taniec Współczesny), Robert Śliżewski (Taniec Współczesny), Katarzyna Skawińska (Taniec Współczesny), Witold Jurewicz (teoria ruchu), Milena Jurczyk (Taniec Klasyczny), prof. Hanna Chojnacka (kompozycja i reżyseria tańca), Lidia Ilnicka (Anatomia Fizjologia i Biomechanika), Anna Jarosińska ( Rytmika z Umuzykalnieniem), Iwona Orzełowska (mody taneczne), Jan Łosakiewicz (Polskie Tańce Narodowe), Joanna Sybilska Siudym (Historia Tańca i Baletu), Irina Nowakowska (Tap Dance), Anna Wielogórska (Taniec Jazzowy oraz Afro Jazz), Stefan Szaciłowski (Reżyseria), Justyna Lichacy (Hip-Hop & Pop Jazz).

 

Poza państwowymi kursami instruktorskimi na swojej drodze spotkał wielu innych nauczycieli i pedagogów od, których miał przyjemność uczyć się i czerpać swoją wiedzę: Loius Vasquez (Salsa L.A.), Ephrat Asherie (Breaking) , Calen Kurka (Modern), Sara Reich (Tap Dance), Fernando Sosa (Salsa), Chris Hale (Modern), Maria Torres (Latin Jazz), Przemysław Wereszczyński ( Salsa), Michele Assaf (technika tańca), Scotty Nguyen (Breaking), Mandy Moore (Modern and progression), Jeff Amsden (Podnoszenia i partnerowania),  Steve Terada (Breaking)  Cloe Arnold (Tap Dance), Brice Mousset (Contemporary), Javier Castello & Andrea Aditti (Tango Argrentino), Rod Howell (Tap Dance), Henry Herrera (Salsa Casino), Frank Hatchett (VOP Jazz), Joey Dowling (Lyrical Jazz), Jared Grimes (Hip-Hop & Tap Dance), Zulu Gremlin (breakdance), Mr. Wiggles (Hip-Hop),  Ruben Sanchez (Tap Dance) i wielu innych.

 

Kariery Nawrockiego nie można by było opisać bez wspomnienia o licznych zawodach tanecznych, w których brał udział. Jego zaangażowanie, talent i ciężka praca przyniosły mu wiele prestiżowych tytułów i wyróżnień w konkursach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

 

Dzisiaj, jako założyciel Studia Tańca Royal Dance Center, Tomasz jest symbolem tanecznego mistrzostwa. Jako kompozytor, reżyser, choreograf oraz sędzia Polskiej Federacji Tańca oraz sędzia międzynarodowy International Dance Organisation, nieustannie wpływa na rozwój tańca w Polsce. Jego wkład w promocję salsy i tańców karaibskich, zwłaszcza w Opolu, przyniósł mu renomę prekursora tych stylów w regionie.

 

Jego pasja do tańca idzie w parze z zaangażowaniem społecznym. Wspiera wiele inicjatyw charytatywnych i społecznych, a także jest pomysłodawcą i twórcą Opolskiego Festiwalu Tańca. Festiwalu, który łączy wszystkie najistotniejsze elementy dla każdego tancerza czyli: edukację (warsztaty taneczne), rywalizację i rozrywkę (turniej tańca i bitwy taneczne) oraz Informację zwrotną (panele dyskusyjne pn. „Zapytaj sędziego, trenera swego … dlaczego?”)

 

Historia Tomasza Nawrockiego to dowód na to, że z determinacją, pasją i odpowiednim wsparciem można osiągnąć najwyższe szczyty w świecie tańca. Jego droga, pełna wyzwań, sukcesów, ale także poświęceń, stanowi inspirację dla wszystkich, którzy marzą o karierze tanecznej.

Ale co czyni go naprawdę wyjątkowym? To jego podejście do nauki. Tomasz wie, jak ważne jest zrozumienie, nie tylko pamiętanie. Jego metoda nauczania, bazująca na zrozumieniu ruchu i techniki, przynosi niesamowite rezultaty. Tomasz Nawrocki to pedagog, który wierzy, że każdy, niezależnie od wieku czy doświadczenia, może nauczyć się tańczyć z pasją.

 

Jeżeli marzysz o tańcu, który jest nie tylko techniką, ale prawdziwą ekspresją duszy, Tomasz Nawrocki jest tym, kogo szukasz. Dołącz do Royal Dance Center i daj się porwać tanecznemu szaleństwu z prawdziwym mistrzem!

ZAPRASZAM NA ZAJĘCIA I KURSY

JUŻ WKRÓTCE ZNAJDZIESZ TU PEŁEN PLAN ZAJĘĆ TOMASZA.

WIĘCEJ NIŻ TANIEC - POZYTYWNY TRENER

CZYLI POZYTYWNE ROZMOWY Z TOMASZEM NAWROCKIM


MOJA GALERIA ZDJĘĆ

(fot. Joanna Kogut)