STYLE TAŃCA

Informacje o naszych zajęciach tanecznych


Jako jedna z najbardziej prestiżowych Niepublicznych Placówek Artystycznych na Opolszczyźnie, jesteśmy przekonani o najwyższej jakości zajęć tanecznych, które proponujemy. Aktywne uczestnictwo pozwoli odkryć świat tańca i nauczy kroków i ruchów, które do tej pory były nieznane. Rozpoczynając naukę tańca od najmłodszych lat można dołączyć do grup z baby baletu, ruchu kreatywnego, tańca nowoczesnego czy akademii musicalowej. Starsze dzieci oraz młodzież zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach ukierunkowanych na konkretny styl taneczny : jazz, klasyka, tap dance, street jazz, breakdance, videoclip dance, cheerleading, akrobatyka. Jeżeli świat taneczny ze zwykłego hobby staje się  pasją, a intensywna praca na parkiecie daje wymierne efekty, zapraszamy do grup pół profesjonalnych (Royal Dance Crew), gdzie można odkryć prawdziwą magię tańca, a życie nabiera nowego tanecznego wymiaru w blasku reflektorów.


Royal Dance Classes


BALLET

(dzieci, młodzież)


Ballet jest bazą techniczną dla wszystkich stylów tanecznych z zakresu contemporary. Jest kluczowa w edukacji tanecznej każdego tancerza. 

JAZZ

(dzieci, młodzież)


Taniec Jazzowy jest niezwykle ekspresyjną formą taneczną, posiadającą swoją własną bazę techniczną, korzystając jednocześnie z klasyki.


Tap dance czyli taniec, który słychać. Zajęcia niesamowicie umuzykalniają i rytmizują.

AKROBATYKA TANECZNA
(dzieci, młodzież)


Zajęcia te wzmacniają, rozciągają,  poprawiają gibkość oraz koordynację przestrzenną całego ciała.


Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci.  Krótkie układy taneczne i różnorodność muzyki sprzyja ich umuzykalnieniu i rytmizacji. 


Zajęcia niesamowicie żywe i energetyczne. Street Jazz jest fuzją pomiędzy stylami współczesnymi typu hip hop, house, street i jazzem.

AKADEMIA MUSICALOWA DLA DZIECI

(3-4 latki, 5-6 latki)


Taniec, śpiew oraz gra aktorska w jednym. Dla ambitnych dzieci pełnych pasji oraz chcących spełniać swoje sceniczne marzenia.

W ciągu roku szkolnego każda grupa przygotowuje swój repertuar sceniczny.

BREAKDANCE
(dzieci, młodzież)


Poprawia kondycję fizyczną oraz rytmizuje ciało tancerza. Breakdance polega na wykonywaniu ewolucji akrobatycznych, połączonych z czystym, rytmicznym tańcem, tworząc w ten sposób nierozerwalną całość.

POLE DANCE

(kobiety)


Zajęcia Pole Dance: poprawią koordynację, zwiększą kondycję, wzmocnią Twoje ciało

 oraz sprawią, że poczujesz się niesamowicie kobieco i uwodzicielsko.

LATINO SOLO
(kobiety)


Bazuje na gorących i dynamicznych rytmach latino (salsa,bachata, ch cha kubańska, rumba kubańska, merengue oraz reggeaton). Nauczysz się poruszać z gracją i wdziękiem, a twoje seksowne ruchy bioder zaczną współgrać z rękoma i swobodną klatką piersiową.

LATINO FIT
(kobiety)


Nieskomplikowane kroki taneczne, urozmaicone kombinacje ruchów i energiczna muzyka stwarzają atmosferę świetnej imprezy i totalnie porywają nas do zabawy. Bardzo dynamiczna i ekscytująca mieszanka rytmów oraz ruchów latynoskich.

RUCH KREATYWNY
(3-4 latki)


Dynamika zajęć i niesamowita energia z nich płynąca pozwala młodym tancerzom aby cały czas pozostawały dziećmi jednocześnie umożliwiając ich rozwój ruchowy na płaszczyźnie tańca.

SOCIAL DANCE
(pary)


To taniec, który łączy, ułatwia nawiązywanie kontaktów, a przede wszystkim jest źródłem radości i dobrego samopoczucia. Uczymy umiejętności prowadzenia i podążania niezbędnego na każdym parkiecie. Salsa, Bachata, Rueda de Casino czy Rock&Roll nie będą już tajemnicą.

TANGO ARGENTINO

(dorośli)


Tango to zmysłowy i pełen pasji taniec, który dla wielu kursantów staje się czymś wyjątkowym. Oprócz umiejętności prowadzenia i podążania, uczymy jak reagować na ruch oraz dajemy narzędzia do własnych improwizacji i interpretacji muzyki. 

CHEERLEADING DANCE
(dzieci, młodzież)


Cheerleading łączy elementy akrobatyki i ćwiczenia rozciągające z tańcem wykorzystując profesjonalne pompony. Na treningach nie zabraknie piramid, gwiazd i szpagatów. Zajęcia wyrabiają poczucie rytmu, płynność ruchu oraz koordynacje. 

BABY BALET
(3-4 latki)


Zajęcia Baby Balet zapoznają młodego tancerza z podstawami klasyki, koordynacją ruchową oraz umuzykalniają.

VIDEOCLIP DANCE
(dzieci, młodzież)


To taniec, który możesz zaobserwować w teledyskach i na koncertach największych gwiazd muzyki pop. Choreografie są bardzo dynamiczne, muzykalne i różnorodne. To jeden z najpopularniejszych obecnie stylów tanecznych, który wyzwala ogromne pokłady energii. Szczególnie polecamy te zajęcia młodzieży, która chce się poczuć pewniej na parkiecie i zabłysnąć w towarzystwie.

SEXY DANCE
(młodzież, dorośli)


Połączenie dwóch żywiołów: rytmów latino z techniką jazzową.  Posługujemy się rekwizytami typu krzesło (chair dance), chusty, parasol (Burlesque), wysokie obcasy (High heels), itp. , które urozmaicają choreografię i dodają jej zmysłowości. Dzięki tym zajęciom odnajdziesz w sobie kobietę jakiej do tej pory nie znałaś – silną, pewną siebie, seksowną i znającą swoją wartość.

SALSA SOLO DLA DZIECI
(powyżej 6 lat)


Zajęcia Salsy Solo stawiają przede wszystkim na footwork (pracę stóp), izolacje (niezależne poruszanie ramionami, biodrami, klatką piersiową), stylizację rąk. Zajęcia bardzo ciekawe otwierające przed tancerzem nowe możliwości rytmiczne.

SALSA W PARACH 
(dzieci, młodzież)


Zajęcia dedykowane dla par. Młodzi tancerze uczą się prowadzenia partnerki, a one z kolei odbierania impulsów od partnera. Dzięki czemu są w stanie płynnie przetańczyć wszelkie figury połączone w  całość. Obroty, prowadzenia i odnalezienie się w przestrzeni do główne cechy.

AKROBATYKA PRZY DRĄŻKU PIONOWYM
(POLE DANCE KIDS)

(dzieci, młodzież)


Wbrew powszechnym przekonaniom na tych zajęciach młodzi tancerze wzmacniają i rozciągają ciało, uczą się elementów akrobatycznych przy drążku pionowym. Poszczególne figury są łączone w krótkie układy choreograficzne w rytm muzyki.