STYLE TAŃCA

Informacje o naszych zajęciach tanecznych


Jako jedna z najbardziej prestiżowych Niepublicznych Placówek Artystycznych na Opolszczyźnie, jesteśmy przekonani o najwyższej jakości zajęć tanecznych, które proponujemy. Aktywne uczestnictwo pozwoli odkryć świat tańca i nauczy kroków i ruchów, które do tej pory były nieznane. Rozpoczynając naukę tańca od najmłodszych lat można dołączyć do grup z baby baletu, ruchu kreatywnego, tańca nowoczesnego czy akademii musicalowej. Starsze dzieci oraz młodzież zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach ukierunkowanych na konkretny styl taneczny : jazz, klasyka, tap dance, street jazz, breakdance, videoclip dance, cheerleading, akrobatyka. Jeżeli świat taneczny ze zwykłego hobby staje się  pasją, a intensywna praca na parkiecie daje wymierne efekty, zapraszamy do grup pół profesjonalnych (Royal Dance Crew), gdzie można odkryć prawdziwą magię tańca, a życie nabiera nowego tanecznego wymiaru w blasku reflektorów.


Royal Dance ClassesZajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci.  Krótkie układy taneczne i różnorodność muzyki sprzyja ich umuzykalnieniu i rytmizacji. 

M0DERN JAZZ

(dzieci, młodzież)


Taniec Jazzowy jest niezwykle ekspresyjną formą taneczną, posiadającą swoją własną bazę techniczną, korzystając jednocześnie z klasyki.

SOCIAL DANCE

(dorośli pary)


To taniec, który łączy, ułatwia nawiązywanie kontaktów, a przede wszystkim jest źródłem radości i dobrego samopoczucia. Uczymy umiejętności prowadzenia i podążania niezbędnego na każdym parkiecie. Salsa, Bachata, Rueda de Casino czy Rock&Roll nie będą już tajemnicą.

AKROBATYKA TANECZNA
(dzieci, młodzież)


Zajęcia te wzmacniają, rozciągają,  poprawiają gibkość oraz koordynację przestrzenną całego ciała.

POLE DANCE

AKROBATYKA NA DRĄŻKU PIONOWYM

(dla wszystkich)


Zajęcia, ogólno-rozwojowe , które bardzo poprawiają koordynację, i kondycję, wzmocniają i elastyczniają ciało.

 

Na tych zajęciach skupiamy się nie tylko na trikach i elementach wykonywanych na rurze (słowo POLE - rura), ale przede wszystkim na tańcu (słowo DANCE - taniec). Nie ma lepszej praktyki i treningu niż tańćzenie poznanych elementów w krótkich etiudach czy dłuższych choreografiach do muzyki którą lubisz.


Styl New Age to bardzo nowy styl tańca, który powstał zaledwie kilka lat temu. Stanowi on fuzję wielu technik i styli tańca takich jak techniki hiphopowe, locking, popping, funk z elementami new style czy nawet tańca jazzowego.

 

Daje to tancerzom i choreografom bardzo szerokie pole do popisu, a zajęcia są bardzo taneczne.

 

LATINO SOLO
(kobiety)


Bazuje na gorących i dynamicznych rytmach latino (salsa,bachata, ch cha kubańska, rumba kubańska, merengue oraz reggeaton). Nauczysz się poruszać z gracją i wdziękiem, a twoje seksowne ruchy bioder zaczną współgrać z rękoma i swobodną klatką piersiową.


Tap dance czyli taniec, który słychać. Zajęcia niesamowicie umuzykalniają i rytmizują.

RUCH KREATYWNY
(3-4 latki)


Dynamika zajęć i niesamowita energia z nich płynąca pozwala młodym tancerzom aby cały czas pozostawały dziećmi jednocześnie umożliwiając ich rozwój ruchowy na płaszczyźnie tańca.

BABY BALET
(3-4 latki)


Zajęcia Baby Balet zapoznają młodego tancerza z podstawami klasyki, koordynacją ruchową oraz umuzykalniają.

SALSA W PARACH 
(dzieci, młodzież)


Zajęcia dedykowane dla par. Młodzi tancerze uczą się prowadzenia partnerki, a one z kolei odbierania impulsów od partnera. Dzięki czemu są w stanie płynnie przetańczyć wszelkie figury połączone w  całość. Obroty, prowadzenia i odnalezienie się w przestrzeni do główne cechy.

SALSA SOLO DLA DZIECI
(powyżej 6 lat)


Zajęcia Salsy Solo stawiają przede wszystkim na footwork (pracę stóp), izolacje (niezależne poruszanie ramionami, biodrami, klatką piersiową), stylizację rąk. Zajęcia bardzo ciekawe otwierające przed tancerzem nowe możliwości rytmiczne.

AKROBATYKA PRZY DRĄŻKU PIONOWYM
(POLE DANCE KIDS)

(dzieci, młodzież)


Wbrew powszechnym przekonaniom na tych zajęciach młodzi tancerze wzmacniają i rozciągają ciało, uczą się elementów akrobatycznych przy drążku pionowym. Poszczególne figury są łączone w krótkie układy choreograficzne w rytm muzyki.